Ізюмський лісгосп - це велике державне підприємство, яке розташоване на площах трьох районів Харківської області - Ізюмському, Балаклійському та Барвінківському , що складає більше 44 тис. га покритої лісом площі. Як ви розумієте, це велика робота, як для спеціалістів лісового господарства,так і для працівників лісгоспу. Треба не тільки зібрати „урожай ” деревини, який саджали для нащадків наші діди, а й з малого насіння зростити сіянець в теплицях або розсадниках, посадити його, постійно проводячи догляд, оберігати від хвороб, пожеж та шкідників, покращувати ріст деревця та інші необхідні роботи.
Всі ці етапи роботи включають у себе виробничі ризики. Найбільш вірогідніші – під час патрулювання лісних масивів, гасінні лісових пожеж, переробки деревини, на вантажно – розвантажувальних роботах та ін.
За 7 місяців 2020 р. на заходи з охорони праці було витрачено 104,7 тис. грн., що в відсотках до фонду заробітної плати попереднього року має непоганий результат 1,5%. Побутовий травматизм знизився на 33 %, загальні захворювання на 9 %.
Важкий показник для кожного підприємства - це виробничий травматизм. В лісгоспі таких випадків не зареєстровано з 2008 року. Я рахую, що це велика робота адміністрації, спеціалістів лісгоспу, лісничих , начальників цехів та працівників на всіх напрямках діяльності. Нажаль, в лісовому господарстві України, ще трапляються випадки виробничого травматизму. З початку 2020 року на підприємствах Держлісагентства травмовано 9 чоловік, з них 5 зі смертельним наслідком.
У своїй повсякденній роботі необхідно спиратися на те, що охорона праці - це наука, за допомогою якої, ми повинні уміти побачити те, що може стати причиною травматизму. Тому служба охорони праці і повинна працювати так, щоб людина могла відчувати турботу за себе. А шановним мешканцям міста Ізюму та району, треба завжди пам’ятати, що ліс не тільки джерело гармонії та здоров’я людей, але й приховує в собі небезпеку.
Провідний інженер з охорони праці Ю.М.Краснослободцев
ДП «Ізюмський лісгосп»
|