Офіційний сайт державного підприємства 
 Ізюмське лісове господарство

Захист  лісу

 Захист лісів від шкідників та хвороб – важливий напрямок лісогосподарської діяльності.

В зоні інтенсивної лісогосподарської діяльності заходи з попередження розвитку небезпечних хвороб та масового розмноження потенційних шкідників лісу забезпечують охорону та покращення якісного складу лісових ресурсів.

Пріоритетним напрямком діяльності лісозахисної служби є розробка і впровадження біологічних засобів і методів боротьби із шкідливими комахами та     хворобами лісу. Такі засоби не шкідливі для довкілля і застосовуються в лісах, де  використання хімічних методів боротьби заборонено. В організації служби захисту лісів велику допомогу  надає Харківське державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Харкыв – лісозахист». Пропаганда захисту лісів здійснюється через працівників державної лісової охорони, інженерно – технічних працівників лісового господарства, природоохоронних організацій із залученням преси та місцевого радіо і телебачення.

 

 

Охорона лісу

 Проблема  охорони лісів від пожеж – одна з найбільш складних, які вирішуються працівниками лісового господарства всієї України.

Значне  підвищення пожежної небезпеки в лісах зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населення масивів. Для підвищення рівня пожежної безпеки потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед населення по питаннях збереження лісів для масового відпочинку населення в цілях зменшення неорганізованого припливу людей в ліс підвищуючи пожежну безпеку, а також проводити міроприємства по посиленню протипожежної охорони в місцях масового відпочинку.

Згідно діючого законодавства порушення « Правил  пожежної безпеки  в лісах», а  також знищення або пошкодження лісу в  результаті підпалу, або необережного поводження з  вогнем відносяться до лісо порушення. Винні в порушені «правил пожежної безпеки в лісах» підлягають штрафу, що накладається в адміністративному порядку. Якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу, винуватці притягяються до адміністративної відповідальності і крім цього несуть матеріальну відповідальність в розмірі відшкодування вартості нанесеної шкоди лісовому господарстві.

 

 Питання охорони лісів від самовільних рубок перебувають на постійному контролі управління лісогосподарських підприємств, органів місцевої державної виконавчої влади та самоврядування.

Одним з причин поширення незаконних рубок є низький життєвий рівень населення.